דלתות פנים

ענף עיצוב הבית עבר מהפיכה של ממש בשנות האלפיים בישראל. עם שפע של ערוצי טלוויזיה העוסקים בתוכניות עיצוב מהעולם והארץ ועם שפע מגזינים ומוספים בעיתונים היומיים, כולם נחשפו לעיצוב המודרני ולאפשרויות כיצד להשביח את הבית באמצעות עיצוב פנים מוצלח. גם מקומן של דלתות פנים הבית לא ניפקד והן בהחלט נכללות בשינוי העיצובי שעובר על בתי ישראל.


דלתות פנים הבית שבעבר היו בעלות מטרה יחידה של אפשרות סגירת דלתות חדרים שונים בבית הן כיום הרבה יותר מזה. דלתות פנים מעוצבות הן עניין של מה בכך בבתים רבים והעיצוב שלהם הוא חלק מעיצוב הפנים בכללי של הבית.


דלתות פנים עשויות במרבית המקרים מעץ ובעוד בעבר הייתה אפשרות של בחירה בין עץ בהיר וכהה הרי שכיום ניתן לבחור מקשת רחבה של גוונים שונים ובעיקר מאפשרויות של גילוף ועיטורים שונים על כל דלת כך שהיא תהיה חלק משאר העיצוב הביתי.


בעלי בתים רבים הבוחרים על קונספט של קו לבן בבית מצבע ארונות המטבח, דרך פינת האוכל והשולחן בסלון, יכולים כיום לבחור דלתות פנים לבנות לחדרי הבית השונים. אם בנוסף לכך מרבית מוצרי העץ בבית מעוגלים הרי שניתן להוסיף עיטור של עיגול או קשת על הדלתות לשילוב נוסף עם כלל העיצוב. אותו הדבר עם צבעים אחרים וגילופים שונים.


גם מבחינת הפרזול יש ריענון בנושא זה וכבר לא מסתפקים בידיות רגילות וסטנדרטיות לדלתות פנים אלא בוחרים בידיות מעוצבות על בסיס מלבן, קשת או בשילוב של אבנים שונות על מנת להוסיף לפן העיצובי של הדלת ולהשפעה שלה על החדר עצמו ועל כלל הבית כאחד.